Dzień: 2019-11-05

Wycieczka do Regionalnej Izby Pamięci „Biedronki”

Więcej o: Wycieczka do Regionalnej Izby Pamięci „Biedronki”

23 października dzieci z gr. VI „Biedronki” brały udział w wycieczce do Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem. Dzieci poznały eksponaty związane z dawnym życiem wsi i pracą rolników. Obejrzały film edukacyjny „Wykopki ziemniaków” – jak kiedyś zbierano ziemniaki. Uczestniczyły we wspólnym  rozpalaniu ogniska i pieczeniu ziemniaków. Pieczeniu ziemniaków towarzyszyły wspólne zabawy.

Więcej „Wycieczka do Regionalnej Izby Pamięci „Biedronki””

Spotkanie ze strażakiem „Biedronki”

Więcej o: Spotkanie ze strażakiem „Biedronki”

W grupie VI „Biedronki” odbyło się spotkanie z zawodowym strażakiem. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka,jak niebezpieczny jest ogień oraz jak trudna i zagrażająca życiu jest praca strażaka podczas gaszenia pożaru. Dzieci miały okazję zobaczyć ubranie i wyposażenie strażaka obowiązujące podczas wyjazdu na akcję. Na zakończenie spotkania strażak przypomniał także o zasadach bezpieczeństwa w domu, zakazie używania przez dzieci zapałek, włączania kuchenki gazowej i elektrycznej, samodzielnego używania urządzeń elektrycznych.

Więcej „Spotkanie ze strażakiem „Biedronki””

Wyjście do biblioteki „Motylki” i „Biedronki”

Więcej o: Wyjście do biblioteki „Motylki” i „Biedronki”

15.10.2019 przedszkolaki z gr. VI „Biedronki” oraz z gr. V „Motylki” uczestniczyły w wyjściu do biblioteki – Filia nr 4, Książnicy Zamojskiej przy ul. Peowiaków 68a, gdzie obejrzały „TEATRZYK WALIZKOWY JAK SIĘ PATRZY” w wykonaniu ZBIGNIEWA DMITROCY realizowany w ramach projektu OD ZACHWYTU ŚWIATEM TEATRU DO FASCYNACJI LITARATURĄ oraz brały udział w warsztatach plastycznych z MAGDALENĄ JÓZEFKO – DMITROCĄ.

Więcej „Wyjście do biblioteki „Motylki” i „Biedronki””