Programy edukacyjne

WYKAZ PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH
NA ROK SZKOLNY 2012/2013

Programy podstawowe:

1. "Nasze przedszkole". Program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci. Autorzy: Małgorzata Kwaśniewska , Wiesława Żaba-Żabińska.
2. "Nasze przedszkole". Program wspomagający rozwój aktywności dzieci sześcioletnich. Autorzy: Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba-Żabińska.

Programy ogólnopolskie:

1. Ogólnopolski program edukacyjny dotyczący ochrony środowiska naturalnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
2. Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków "Akademia Aquafresh".
3. Ogólnopolski program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas".
4. Ogólnopolski program edukacyjny "Akademia Super Przedszkolaka".

Uzupełniające programy nauczycieli przedszkola:

1. "W zaczarowanym świecie książki" - program rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bożena Janicka.
2. "Bawię się i tworzę" - program zajęć dodatkowych plastyczno-konstrukcyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Beata Babiarz.
3. "Hopsasa ćwicz jak ja" - program z zakresu sprawności ruchowej. Elżbieta Wachowicz.
4. "Dziecko bliżej przyrody" - program edukacji ekologicznej. Małgorzata Dziura.
5. "Zabawa w teatr" - program rozwijania zainteresowań teatralnych. Danuta Sasyn.
6. "Zdrowy i bezpieczny przedszkolak" - program profilaktyczny. Bożena Janicka, Jolanta Śmigoń.