Dzień: 2021-10-11

Dzień drzewa u Motylków

Więcej o: Dzień drzewa u Motylków

Dziesiąty października to dzień, w którym obchodzimy „Święto Drzewa”. Poświęcony jest on ochronie drzew. W naszym przedszkolu też to święto nie obeszło się bez echa. Nauczycielki przygotowały dzieciom  prezentację pt. „Chrońmy drzewa”. Również zajęcia w ciągu całego dnia poświęcone były tej tematyce. Dzieci mogły w zabawowy sposób dowiedzieć się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. Miejmy nadzieję, że edukacja ekologiczna od najmłodszych lat pozwoli wykształcić dobre nawyki w zakresie ochrony przyrody.

Więcej „Dzień drzewa u Motylków”

Sensoplastyka u Żabek

Więcej o: Sensoplastyka u Żabek

Dzieci z grupy III rozpoczęły cykl zajęć z sensoplastyki w ramach prowadzonej w tej grupie innowacji pedagogicznej. Żabki podczas zajęć rozbudzały zmysły wzroku, dotyku i zapachu. Bardzo ciekawą formą stymulacji zmysłu dotyku była ścieżka sensoryczna. Pod koniec zajęć dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne.

Więcej „Sensoplastyka u Żabek”