Dzień: 2022-09-16

„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Smerfów

Więcej o: „Międzynarodowy Dzień Kropki” u Smerfów

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzień ten świętowały również najmłodsze dzieci w przedszkolu. Wspólnie z Panią tworzyły kropeczkowego, kolorowego węża, oraz ozdabiały parasole. Wszyscy bawili się doskonale.

Więcej „„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Smerfów”

„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Żabek

Więcej o: „Międzynarodowy Dzień Kropki” u Żabek

Żabki świętowanie Dnia Kropki rozpoczęły obejrzeniem bajki małej dziewczynce Vashti, która nie chciała rysować bo nie wierzyła w swoje umiejętności. Zachęcona przez swoją nauczycielkę namalowała na kartce kropkę, po czym podpisała  swój obrazek i pospiesznie opuściła salę. Historia kropki z książki Petera Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki. International Dot Day jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły…  po bajce dzieci stworzyły piękne, kropeczkowe prace plastyczne.

Więcej „„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Żabek”

„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Biedronek

Więcej o: „Międzynarodowy Dzień Kropki” u Biedronek

W dniu 15 września w grupie „Biedronki” świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Książka opowiada o małej dziewczynce Vashti, która nie chciała rysować bo nie wierzyła w swoje umiejętności. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od zabawy „Kropeczki do grania”, dzieci wykonały prace plastyczną „Parasole” oraz wykazały się inwencją twórczą tworząc swoje dzieła przy użyciu kropek.

Więcej „„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Biedronek”

„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Krasnoludków

Więcej o: „Międzynarodowy Dzień Kropki” u Krasnoludków

15 września Krasnoludki obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.

Więcej „„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Krasnoludków”

„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Motylków

Więcej o: „Międzynarodowy Dzień Kropki” u Motylków

„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Motylków rozpoczął się od zapoznania się z Vashti. Dzieci poznały jej historię, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej „Kropce”. Kolejnym punktem tego dnia było uczestniczenie w wielu zabawach – dzieci układały kropkowe wzory, kodowanki, wykonały prace plastyczne przy muzyce. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Więcej „„Międzynarodowy Dzień Kropki” u Motylków”