Kodowanie na dywanie

W miesiącu październiku odbyły się zajęcia z innowacji pedagogicznej „Kodowanie na dywanie”. W ramach zajęć dzieci z grupy II „Krasnoludki” kodowały z wykorzystaniem chusty animacyjnej i instrumentów „Budzenie kolorów”. Dzieci z grupy III ” Żabki” poznawały swoje lustrzane odbicie ćwicząc orientację w schemacie własnego ciała. Razem z biedronką i żukiem przeliczały w poznanym zakresie. „Tygryski” wspominały minione lato kodując przy użyciu kwiatów, ćwicząc poznane nazwy figur geometrycznych.  „Motylki” kodowały z wykorzystaniem kubeczków i krążków, odkodowały „Jesienne drzewo”. Podczas tych zajęć utrwalały znajomość jesiennych barw oraz doskonaliły orientację w przestrzeni i spostrzegawczość. „Biedronki” układały jesienne drzewo z kolorowych karteczek zgodnie z podaną przez nauczyciela instrukcją. Następnie odzwierciedliły drzewo na kartach pracy.