Dzień: 2022-11-21

Projekt edukacyjny „Drzewa”.

Więcej o: Projekt edukacyjny „Drzewa”.

Dzieci z grupy „Motylki” w miesiącu październiku realizowały projekt edukacyjny „Drzewa”, którego głównym celem było propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości ekologicznej dzieci poprzez kontakt z przyrodą. Inspiracją do opracowania i realizacji projektu był Międzynarodowy Dzień Drzewa, który przypada na 10 października. Po wspólnym wykonaniu siatki pojęć nt. „Co wiemy o drzewach?”, stworzona została przez dzieci lista pytań
„Co chcemy wiedzieć o drzewach?”. Następnie przekazana została rodzicom informacja (w formie ogłoszenia) o rozpoczęciu projektu z prośbą o zaangażowanie się w nasze działania.
     Aby otrzymać odpowiedzi na postawione pytania wybraliśmy się na spacer na pobliski skwer osiedlowy oraz na wycieczkę do parku, gdzie dzieci zapoznały się między innymi z budową drzewa, bawiły się liśćmi. Porównywały drzewa liściaste i iglaste, zbierały okazy do kącika tematycznego „Drzewa”. Mierzyły grubość pni drzew za pomocą tasiemek, miarki centymetrowej oraz sprawdzały ile dzieci potrzeba do objęcia drzewa. Realizując zadania dzieci kalkowały korę drzew i  liście, obserwowały częstego pasożyta drzewa – hubę, przy pomocy lupy.

Więcej „Projekt edukacyjny „Drzewa”.”

Grupa „Motylki” Teatrzyk „O gęsiareczce….”

Więcej o: Grupa „Motylki”  Teatrzyk „O gęsiareczce….”

Dzieci z grupy Motylki zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu pt. „O gęsiareczce Kasieni i złotych listkach pani Jesieni” przygotowanym dla rodziców. Występy przysporzyły mnóstwo radości zarówno dzieciom jak i rodzicom, którzy przybyli podziwiać swoje pociechy. Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie.

Więcej „Grupa „Motylki” Teatrzyk „O gęsiareczce….””

Innowacja u Motylków

Więcej o: Innowacja u Motylków

Innowacja pedagogiczna w grupie Motylków. W listopadzie w ramach innowacji pedagogicznej „Mali badacze – poznawanie świata poprzez zabawy badawcze i doświadczenia” dzieci wykonały doświadczenie”Wędrująca woda”. Dzieci zauważyły, że woda „wspina się” po papierze i przechodzi do drugiej szklanki. Jest to zjawisko analogiczne do pobierania wody przez drzewo.

Więcej „Innowacja u Motylków”