Dzień: 2023-02-16

Teatr Lalek „Pinokio”

Więcej o: Teatr Lalek „Pinokio”

W dniu 16 luty 2023 gościł u nas Największy w Polsce Objazdowy Teatr Lalek PINOKIO ze spektaklem „Przygody Janka”. Bajka przedstawia historię Janka, który za karę zamienia się w niedźwiedzia. Chłopiec poznaje dobrą i piękną Małgosię, dzięki niej zmienia swoje postępowanie. Dzieci pomagają Jankowi wybrać między dobrem i złem. Na drodze do szczęścia pojawia się zła czarownica, która za wszelką cenę będzie starała się pokrzyżować chłopcu plany. Finał historii udowadnia, że dobro zawsze zwycięża.

Więcej „Teatr Lalek „Pinokio””

Tłusty Czwartek u Biedronek

Więcej o: Tłusty Czwartek u Biedronek

Karnawał to czas uczt i zabaw. W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 16 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Od samego rana zapach pieczonych pączków unosił się w powietrzu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o samych zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Dzieci oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Oprócz tego dzieci wykonały pączki z masy solnej i własnoręcznie je ozdobiły. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Więcej „Tłusty Czwartek u Biedronek”