Jesteś tutaj:

Tłusty Czwartek u Biedronek

Powiększ obraz

Karnawał to czas uczt i zabaw. W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 16 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Od samego rana zapach pieczonych pączków unosił się w powietrzu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o samych zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Dzieci oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Oprócz tego dzieci wykonały pączki z masy solnej i własnoręcznie je ozdobiły. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Do góry

istanbul Evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat depolama