Jesteś tutaj:

Grupa „Tygryski” –projekt edukacyjny „Drzewa”

Powiększ obraz

W miesiącu październiku w grupie „Tygryski” realizowany był projekt edukacyjny „Drzewa”. Po wspólnym wykonaniu siatki pojęć dotyczącej drzew, stworzyliśmy listę pytań  na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi, aby poszerzyć swoją wiedzę. Aby otrzymać odpowiedzi na postawione pytania wybraliśmy się na spacer na pobliski skwer osiedlowy oraz na wycieczkę do parku, gdzie dzieci poznały między innymi budowę drzewa, bawiły się liśćmi. Porównywały drzewa liściaste i iglaste, zbierały okazy do kącika tematycznego „Drzewa”. Mierzyły grubość pni drzew, kalkowały korę drzew, badały korę drzewa i liście przy pomocy lupy. 

Działaniami towarzyszącymi realizacji projektu były: zabawy dydaktyczne,  przeliczanie, tworzenie zbiorów, układanie sylwety drzewa z kasztanów, oglądanie plansz i książek zgromadzonych w kąciku, wykonywanie prac plastycznych, które były odzwierciedleniem zdobytych doświadczeń. Podsumowaniem projektu był udział  dzieci w zajęciach bibliotecznych „Drzewa w literaturze” w Książnicy Zamojskiej Filia Nr 4 podczas których oglądały książki o drzewach, słuchały bajek których bohaterami były drzewa. 
     W nasze działania włączyli się również rodzice poprzez pomoc w gromadzeniu eksponatów, książeczek i ilustracji do kącika tematycznego. 
   Podczas realizacji projektu dzieci zdobyły wiedzę o drzewach i ich roli dla środowiska, kształtowały postawy szacunku wobec przyrody. Odkrywały korzyści z obcowania z przyrodą oraz uczyły się wrażliwości na przyrodę i umiejętność dostrzegania w niej piękna.

Do góry

istanbul Evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat depolama