Projekt „Jabłko to zdrowie” u Tygrysków

W październiku dzieci uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Jabłko to zdrowie”. Na początku wspólnie stworzyliśmy siatkę tematyczną „Co wiemy o jabłkach” oraz siatkę pytań „Co chcielibyśmy jeszcze wiedzieć o jabłkach”. Realizację projektu rozpoczęliśmy od zorganizowania w sali „kącika jabłkowego” (przywieszenie plansz przedstawiających drzewa owocowe – jabłoń, dostarczanie eksponatów przy współpracy z rodzicami). W trakcie realizacji dzieci między innymi oglądały naturalne okazy różnych jabłek, badały jabłka za pomocą węchu, wzroku, smaku, dotyku, mierzyły wielkość jabłek „na oko”. Dzieci poznały także etapy powstawania jabłka na podstawie filmu edukacyjnego „Od kwiatka do jabłka”, wykonały prace plastyczne, nauczyły się rymowanki „Entliczek-Pentliczek”, bawiły się przy piosence „Jabłuszko rumiane”. Na zakończenie projektu gościliśmy Panią intendentkę przedszkola, która bardzo ciekawie opowiadała o różnych rodzajach jabłek, ich wartościach zdrowotnych oraz wykorzystaniu jabłek w kulinariach. Podsumowaniem realizacji projektu było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako cennego źródła witamin.