W naszym przedszkolu w ramach programu „Zdrowy bezpieczny przedszkolak” oraz współpracy z Komendą Miejską Policji odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.Dzieci wysłuchały ze skupieniem bajki pt.” Czerwony Kapturek” czytanej przez funkcjonariusza zamojskiej policji. Przedszkolaki  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.