Wizyta stomatologa u Motylków

Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani stomatolog demonstrowała prawidłowe szczotkowanie zębów, wyjaśniła dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz częsta wizyta w gabinecie stomatologicznym. Odbyła się też sesja pytań zadawanych przez przedszkolaków, w której otrzymały one odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Mamy nadzieję, że od tej pory przedszkolaki z radością będą uczestniczyć w wizytach stomatologicznych i na długo zapamiętają jak dbać o zęby wesoło nucąc słowa piosenki:

SZCZOTKO, SZCZOTKO HEJ SZCZOTECZKO O! O! O!

ZATAŃCZ Z NAMI , TAŃCZ W KÓŁECZKO O! O! O!

W PRAWO, W LEWO, W LEWO, PRAWO O! O! O!

PO  JEDZENIU KRĘĆ SIĘ ŻWAWO O! O! O!