Dzień Drzewa Żabki

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Kontynuując tą akcję grupa Żabek posadziła kolejne drzewko na terenie przedszkola. Dzieci miały sposobność obserwowania zmian zachodzących wraz z porą roku oraz możliwość dbania w różnych warunkach atmosferycznych.