Dzień: 2023-09-25

Tygryski na 25-leciu WORD

Więcej o: Tygryski na 25-leciu WORD

Dzieci z gr. IV uczestniczyły w obchodach 25-lecia WORD w Zamościu. Przedszkolaki uczestniczyły m. in. w zajęciach nt. ruchu drogowego, poznały pracę strażaka i policjanta, obejrzały pokaz ratowania osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym. Dodatkowymi atrakcjami były zabawy w „Miasteczku ruchu drogowego” oraz smaczne kiełbaski z grilla. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy prezent. Dzień ten był pełen wrażeń i radości.

Więcej „Tygryski na 25-leciu WORD”

Motylki poznają zasady ruchu drogowego

Więcej o: Motylki poznają zasady ruchu drogowego

W ramach tygodnia pt:” Bezpieczny przedszkolak ” realizowaliśmy cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Zapoznaliśmy się z zasadami ruchu drogowego (droga dziecka z domu do przedszkola i z przedszkola do domu), a także omówiliśmy zachowania niedopuszczalne „na drodze”. Poznaliśmy procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia.

Więcej „Motylki poznają zasady ruchu drogowego”